Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu

Nasıl Anlatsam, Nereden Başlasam?

Bu haftanın başlığı da MFÖ den geldi. Biz Bodrum’u anlatmayacağız. Konumuz kendimiz.

Hayatındaki olumsuzlukların tekerrür ettiğini görüp de artık bunun devam etmesini istemeyenler bir arayışa giriyorlar. Anlaşamadıkları eşleri, yakınları, yöneticileri ya da tekrar eden kısır döngü olaylar. Aynı yerde patinaj yapma durumu. Ne zamanki bunun çevrelerinden değil de kendilerinden kaynaklandığını fark ediyorlar işte o zaman büyük bir uyanış yaşıyorlar. Bir çözüm bulmak arayışına giriyorlar. Tam da bu noktada sordukları soru bu:

Nasıl anlatsam, nereden başlasam?

Dönüşüm ve değişim için başlangıç noktası neresidir?

Bu ‘artık bunları yaşamak istemiyorum' diyenlerin sorusu. “Değişiklik, dönüşüm kendimde olur ise feraha kavuşur, dengemi bulurum. Huzurla hayatıma devam ederim” diyenlerin, bunu fark edenlerin sorusu.

İlk başlanacak yer neresidir merak edenlere yanıt geliyor.

Öncelikle geçmişle uğraşmayı bırakalım. Zihninizdeki olumsuz diyalogların farkında mısın? Kafandaki sana hizmet etmeyen, seni yoran, enerjini düşüren, ilhamını kaybettiren gürültüler. Geçmişin kapısını kapatmayan geçmişe ayağı takılan yeniye başlayamaz.

“Onun için saçımı süpürge ettim, her şeyini yaptım. Bir hiçti ben adam ettim. Kendimden vazgeçtim, ona verdim.”

“Yöneticim bana iş yerini zindan etti”

Olaylar bize öğretmek için gelir, öğrenmeyiz başka bir ortamda tekrar gelir.

Kişiler bize kendimizi fark etmemiz için görevli gelir, keyfimizi kaçırır ancak burada bir öğreti vardır. Bize hizmet ederler. Biz bu olumsuzluğun içinden alacağımızı almaz isek, hayrı görmez isek hemen bu işle görevli olan başka birisine denk geliriz.

Şimdi bu yazıyı okuyanların “o adamı affetmem nasıl mümkün olabilir” diyor olabilir. Bu kafa size hizmet etmiyor. O günkü gerçekliğinizdeki hayrını görebilenler geçmişi affetmek için günlerce, saatlerce zaman harcamıyor. Uzun affetme çalışmalarına da gerek kalmıyor. Bunun da bilimsel bir metodu var. Kim ki kendine samimi olur ve dönüşüme niyetlenir ise doğru mentor ve metot zaten önüne geliyor.

Ana fikir; dönüşüme nereden başlayacağız. Geçmişten. Yaşadıklarımızın içindeki hayrı görerek.  Tek gerçeğimiz kendimizle, olanla buluştuğumuz şu an. Geçmiş değil, gelecek değil. Hayatının dengede ve huzurlu olmasını isteyenlerle gerçek çözüm getiren metotlarda buluşalım.

 


Bu yazı 6094 kişi tarafından okundu.

İlginay Göbüt Göksel yeni yazılarından önce sen haberdar ol

Her türlü soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bu yazı izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirip kullanılamaz.