Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu

Şimşek Hırsızı

“Gerçekten insanların gördüklerini kendi gerçeklerine uydurmak için yapamayacakları yok.”

Percy Jackson, on iki yaşında normal bir çocuktur. Elbette okulla, zorbalarla ve otoriteyle sorunları var ama o yaşta bir çocuk için olağan olduğunu söyleyebiliriz. Bir gün annesi Percy ile görünüşte masum bir plaj ziyaretinde olsa da hayatı sonsuza dek değişir. En yakın arkadaşlarının bir satir olduğunu ve Minotaur tarafından yarı tanrılar için bir kampta kovalandığını öğrenmek, Percy Jackson'ın yeni hayatının sadece başlangıcıdır. Burada benzer ebeveynlerden çocuklarla arkadaş olur ve sonunda kendisine ait olduğu bir yer bulur.

 

Percy'nin hangi tanrının babası olduğu keşfedildiğinde barış ancak bu kadar uzun sürebilir. Korkunç saldırılar başlar ve Percy, Zeus'un çalınan ana şimşeğini almak ve tanrılar arasındaki tüm savaşı durdurmak için yaz gündönümünden önce geri gelmek için bir göreve gönderilir. Yol boyunca, bir çocuğun her fırsatta tehlikeyle başa çıkabileceğinden daha fazla macera ve yeni ihanet seviyeleri var.

 

Yazar Rick Riordan tarafından harikulade bir şekilde dokunmuş kesinlikle fantastik bir hikaye. Genç yetişkinler için yazılmış bir kitap olarak, gerçek bir genç yetişkin için olduğu kadar eğlenceli ve ilgi çekici olmasını beklemiyordum. Harry Potter'dan daha çok sevdiğimi bile söyleyebilirim. Ayrıca Percy Jackson ve Harry Potter bir savaşa girerse Percy'nin kazanacağına eminim bile diyebilirim. Akıllı ağızlı, pratik ve eğlenceli Percy bela aramaya gitmiyor ama bir kahraman olarak doğdu, kontrol edemediği ölümlü ve tanrı ebeveynlerinin bir kombinasyonu. Kahramanların sürekli görevlere gönderildiği ve hayatlarını eğitmekle geçirdiği bir dünyada Percy, ender görülen bir temiz hava soluğudur.

 

Genç yetişkin kitaplarında genellikle ana karakterler mızmız ve olgunlaşmamış olabiliyor. Bu durum da herhangi bir yetişkinin sinirlerini bozabilir. Şaşırtıcı bir şekilde, Percy hala genç ve inandırıcı kalırken çoğunlukla kendine acımaktan ve endişeden yoksun görünüyor.

 

Kesinlikle harika bir kitap, diziyi satın aldığım tanrılara teşekkür etmemi sağladı. Kesinlikle okumaya değer!


Bu yazı 227 kişi tarafından okundu.

Esin İnce yeni yazılarından önce sen haberdar ol

Her türlü soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bu yazı izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirip kullanılamaz.

Esin İnce - DİĞER YAZILARI

Masumiyet Müzesi
Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.
Havva'nın Üç Kızı
"Gözünle görmediğin, kulağınla duymadığın, elinle dokunmadığın ve akla mantığa sığmayan hiçbir şeye asla inanma."
Yüzüklerin Efendisi
“Ağızdan çıkmış yemin titreyen yüreğe güç verebilir.”
Hayvan Çiftliği
“Özgürlüklerini savunmayanların ödedikleri bedel ağırdır.”
Simyacı
“En iyisini sonraya saklamayın. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz.”
Küçük Mucizeler Dükkanı
“Dışarı çıkıp dünyayı keşfet. Yüzüne kırışıklıklar dolmadan ya da ölüm kapını çalmadan.”
Ejderha Dövmeli Kız
“İnsan üzeri deri bir kabukla kaplı etten ve kemikten ibaret. Bir kısmı tarih kitaplarına geçer. Bir kısmı da hiç iz bırakmadan ölüp giderler.”
Boleyn Kızı
“Benim için Anne'siz bir dünya düşünülemezdi ama Anne'le ikimize de tek bir dünya yetmezdi.”
Birinci Sınıf Delilik
"Kişi bugün doğru gördüğü konuda cesaretle adım atabilir, çünkü istenen sonucu vermezse yarın o adımı değiştirebilir."
Şeker Portakalı
"Onu içimde öldüreceğim, birini sevmeyi bıraktığında içinde ölmeye başlar."
Jane Eyre
"Ben bir kuş değilim ve hiçbir ağ beni kapana kıstıramaz: Ben kendi bağımsız iradesine sahip, özgür bir bireyim.!"
Shantaram
Herkesin muhakkak birden fazla kez okuduğu, içinde çok sevdiği bölümler olan bir kitabı vardır. Ben de ilk kitap incelememin en sevdiğim kitap olan Shantaram’ın olmasını istedim.Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.