Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu

Küçük Mucizeler Dükkanı

“Dışarı çıkıp dünyayı keşfet. Yüzüne kırışıklıklar dolmadan ya da ölüm kapını çalmadan.”

Küçük mucizeler dükkanı, dostluk ve aşk hakkındaki bu samimi hikayede çok farklı dört kadını bir araya getiriyor. İki kez kanserden kurtulan Lydia Hoffman, yaşamayı planladığı yeni hayatın sembolü olarak Küçük Mucizeler Dükkanı'nı açar. Burada örgü malzemeleri satmaktadır. İşini geliştirmek ve bölgede arkadaşlar edinmek umuduyla haftalık örgü dersine başlar.

İlk sınıf projesi bir bebek battaniyesidir ve roman boyunca örgü profesyonellerinden zanaat ve özlü gözlemler sunan bir örücü olan Macomber (Değişen Alışkanlıklar) kitabın başlangıcındaki örgü modelini içerir. Artık neredeyse hiçbir anlamı kalmamış evliliğini görmezden gelmeyi seçen Jacqueline Donovan, bebek battaniyesi örerek hamile gelini için hissettiği küçümsemesini gizler. Carol Girard ise sonunda başarılı bir gebelik geçirme umudunun bir onayı olarak gruba katılır. Suçlu bir babası ve sahte çekleri nedeniyle hapse atılan annesiyle yaşamış sonrasında liseyi terk etmiş olan Alix Townsend, oda arkadaşının sorumlu olduğu uyuşturucu bulundurma mahkumiyetinden mahkeme kararıyla toplum hizmeti cezasını karşılamak için sınıfına gelir. Kitap boyu bu kadınların yaşamı anlatılır.

Ne yazık ki, Macomber karakterlerinin yüzeyinin çok altına inmiyor ve hepsinin ilginç arka hikayeleri olmasına rağmen, her bir mutlu sonun eğrisi çok tahmin edilebilir. Bununla birlikte, Macomber genel olarak usta bir hikaye anlatıcısıdır ve çoğu, dört kadının büyüyen arkadaşlıkları aracılığıyla mutluluk ve tatmin bulduğu hakkındaki bu iyi tempolu hikaye sizi eğlendirebilir. Bu eleştirilerin yanında Debbie Macomber, bir kadının kalbini anladığını kanıtlıyor. Kadın hikayelerini kimsenin yapmadığı bir şekilde anlatıyor.

Esin İnce


Bu yazı 129 kişi tarafından okundu.

Esin İnce yeni yazılarından önce sen haberdar ol

Her türlü soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bu yazı izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirip kullanılamaz.

Esin İnce - DİĞER YAZILARI

Masumiyet Müzesi
Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.
Havva'nın Üç Kızı
"Gözünle görmediğin, kulağınla duymadığın, elinle dokunmadığın ve akla mantığa sığmayan hiçbir şeye asla inanma."
Yüzüklerin Efendisi
“Ağızdan çıkmış yemin titreyen yüreğe güç verebilir.”
Şimşek Hırsızı
“Gerçekten insanların gördüklerini kendi gerçeklerine uydurmak için yapamayacakları yok.”
Hayvan Çiftliği
“Özgürlüklerini savunmayanların ödedikleri bedel ağırdır.”
Simyacı
“En iyisini sonraya saklamayın. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz.”
Ejderha Dövmeli Kız
“İnsan üzeri deri bir kabukla kaplı etten ve kemikten ibaret. Bir kısmı tarih kitaplarına geçer. Bir kısmı da hiç iz bırakmadan ölüp giderler.”
Boleyn Kızı
“Benim için Anne'siz bir dünya düşünülemezdi ama Anne'le ikimize de tek bir dünya yetmezdi.”
Birinci Sınıf Delilik
"Kişi bugün doğru gördüğü konuda cesaretle adım atabilir, çünkü istenen sonucu vermezse yarın o adımı değiştirebilir."
Şeker Portakalı
"Onu içimde öldüreceğim, birini sevmeyi bıraktığında içinde ölmeye başlar."
Jane Eyre
"Ben bir kuş değilim ve hiçbir ağ beni kapana kıstıramaz: Ben kendi bağımsız iradesine sahip, özgür bir bireyim.!"
Shantaram
Herkesin muhakkak birden fazla kez okuduğu, içinde çok sevdiği bölümler olan bir kitabı vardır. Ben de ilk kitap incelememin en sevdiğim kitap olan Shantaram’ın olmasını istedim.Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.