Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu

Pilates İle Gelen Sağlık ve Güzellik

Ruh ve beden dili arasında bir geçiş yolu izleyen pilates, kişinin bedenini sevmesi ve mutlu hissedebilmesi için temel bir önceliktir.

Ruh ve beden dili arasında bir geçiş yolu izleyen pilates, kişinin bedenini sevmesi ve mutlu hissedebilmesi için temel bir önceliktir. Bedeni daha estetik bir görüntüye kavuşturmaya yardımcı olurken, ruhu da kontrol altına alıp dinlendiren bir metottur. Fizyoterapi temeli tüm dünyada kabul görmüş, zihin ve beden bütünlüğünü hedefleyen, denge,nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. 

Günümüz yoğun çalışma koşulları ya da anatomik yapılardan kaynaklanan posturel bozukluklar vücudumuzun kas kuvveti ve esneklik gibi kabiliyetlerini yitirmesine, omurga eğriliği, duruş bozukluğu hatta kamburluğa sebep olabilmektedir. Pilates kaslardaki kuvveti arttırmaya yardımcı olurken, bununla birlikte esnekliği, dengeyi ve koordinasyonu da beraberinde geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Tabi bunların yanında dayanıklılık artar ve metabolizma hızlanır.Pilateste yaş ve performans sınırlaması yoktur. Genç, orta yaşlı, ileri yaşlı ve daha önce spor yapmamış olmak pilatese başlamak için engel değildir.

Vücudu eşit şekilde geliştiren pilates vücuttaki asimetrileri düzeltir, vücut stabilizasyonunu sağlar, doğru kasların kullanımıyla kasların düzgün ve koordinasyonlu kasılarak uzamasını sağlarken beden olarak küçülmeyi sağlar. Pilates ile nefes alıp vermek kontrol altına alınıp, konsantrasyonunuzu artırdığınızda, kan dolaşımınız düzenlenmekte, duruşunuz düzeldiğinde de hareket alanınız ve yetiniz genişleyip, kontrolünüz çoğaldığında, direkt olarak hayatınızdaki stres seviyesi de düşecektir. Ayrıca pilates ile kas iskelet sistemi problemleri azalmakta, ağrıların ve şikâyetlerin tekrarlanmasının önüne geçilmektedir.

Pilates akıl ve vücut birlikteliğini sağlayan bir koordinasyon egzersiz sistemidir.

Sağlıkla kalın…

Senem Atasoy
Pilates Eğitmeni


Bu yazı 18150 kişi tarafından okundu.

Senem Atasoy yeni yazılarından önce sen haberdar ol

Her türlü soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bu yazı izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirip kullanılamaz.