Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu

Her Oluş

Her Oluş, Varoluş Birlikte Olmak İle Bağlantılıdır.

"Toprak her yerde BİR'dir. Halbuki ekim çeşit çeşit ürünler verir" Voltaire.

Doğa'nın bir takım değişmez kuralları vardır. ( Yaşadığımız yer ve zamana göre ) Bu kurallara uyulmadığı takdirde bozuk sonuçlar alınır. Örneğin ayrık otları temizlemezseniz, gerçek ürünün gelişmesini sağlayamazsınız. Yanlış öğretilmiş bilgileri zihninizden atmazsanız ( ya da bunları değiştirip, dönüştürmezseniz ) , yeni ve yararlı bilgileri zihninizde yer edemezsiniz.

Bu yaşadığımız dünyada, her an ve her yerde geçerlidir. Yenilikçi ( Reformist ) olmadığımız müddetçe, yerimizde saymaya hatta gerilemeye mahkûmuz. Evren'de her olgu TEKÂMÜL ( GELİŞİM ) üzeredir. Bu TEKÂMÜL ü göstermeyen varlıklar HAK EDİŞ sürecini başarısızlık ile sonuçlandıranlardır.

Hepimiz bir şekilde işlerimiz ile meşgulüz. İşlerimizi her gün yapmamız gerektiği gibi yapıp bir gün sonra yine başka bir işimizi yapmayı beklemeye koyuluruz. Ancak genelde bir gün sonra yapacağımız işi öncesinde kafamızda tasarlamayız. Yani doğaçlama yaparız. İşte düşünüp, tasarlamadığımız müddetçe gelişim söz konusu olmayacaktır. “ HER DÜŞÜNCEYİ EYLEM TAKİP EDER VE HER EYLEMİ TEKRAR BİR DÜŞÜNCE TAKİP ETMELİDİR “

Bizler YARATICI değiliz, bizler zaten YARATILMIŞ olanı KEŞFEDİCİYİZ. Ve ZAMAN bu yüzden var. Her gün yeni bir olguyu KEŞFEDEBİLMEK için.

Bu yüzden düşünelim, yazalım, paylaşalım, korkulardan uzak olalım. Düzlemsel varsaydığımız bu yolda GELİŞİMİMİZE engel olacak ne kadar duvar varsa ortadan kaldıralım. BİRLEŞELİM, BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR. PAYLAŞALIM, PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.

Bu güzel OLUŞUMU ( 100 YÜZE )  değerlendirelim. BİRLİK olmaya ve PAYLAŞMAYA vesile olan Sn Metin Ceylan ‘ a gerçekten teşekkür edelim. Çünkü PAYLAŞMAK ve BİRLİKTE olmanın gücünü kavradığı ve bu güzel olguyu insanlara aşılamaya çalıştığı için…

Sevgiyle kalın…


Bu yazı 535 kişi tarafından okundu.

Uğur Balcı yeni yazılarından önce sen haberdar ol

Her türlü soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bu yazı izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirip kullanılamaz.