Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu
8 Eylül 2021

Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.

Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.

Avrupa Birliği'nin Erasmus+ projesi kapsamında 6 ülkeden Edremit'e gelen gençler Edremit Belediyesi Sabahattin Ali Anı Evi'ni ziyaret etti.

Sui Generis Gençlik Grubu'nun bilgi bozukluğunu konu alan "Stop İnfodemic, Hold on To Reality" Erasmus+ projesi kapsamında Fransa, İtalya, Slovakya, Letonya, Almanya ve Bulgaristan olmak üzere 6 ülkeden gelen gençler Edremit'i gezdi. Edremit'in Hekimzade Mahallesi'nde Edremit Belediyesi'nin anı evine dönüştürdüğü yazar ve şair Sabahattin Ali'nin çocukluk yıllarını geçirdiği evi ziyaret eden gençler, Sabahattin Ali'yi tanımaktan ve evinde bulunmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdiler. Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş ve A. Sıdıka Erke Etnografya Müze Sorumlusu Cumhur Dokur ve anı evi sorumlularının eşlik ettiği gençler projeye katkı sağladığı için Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan adına Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş'a ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.
 
@shasanarslan10 @EdremitBelediye #sabahattinali #balikesir #08Eylul #2021 #edremit #erasmus
 
Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.Avrupalı Gençler Sabahattin Ali Evi'ni Gezdi.

Bu haber 93 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER