Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu
31 Ağustos 2021

Son Dakika: Milyonlarca üniversite adayını yakından ilgilendiren 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı!..

Son Dakika: Milyonlarca üniversite adayını yakından ilgilendiren 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı!..

2021 için heyecanlı bekleyiş son buldu. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, YKS tercih sonuçları açıklandı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, üniversite yerleştirme işlemlerinin tamamlandığını ve YKS tercih sonuçları sorgulama ekranının erişime açıldığını belirtti. Bu gelişme ile beraber sabah saatlerinden itibaren YKS tercih sonucu ÖSYM AİS sorgulama ekranı üzerindeki yoğunluk da artış gösterdi.

Aygün'ün yaptığı son dakika açıklamasının ardından üniversite yerleştirme sonuçları ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Öğrenciler, ÖSYM'nin yaptığı "YKS tercih sonuçları açıklandı" açıklaması ile kazandıkları okulu görüntüleyebiliyor. Öyle ki, YKS tercih sonuçları nasıl öğrenilir konusuyla ilgili araştırmalar arttı ve ÖSYM AİS sorgulama ekranı üzerindeki yoğunluk da çoğaldı

ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinden ulaşılabilecek.

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ 2021

Öte yandan ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021'de, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021'de yapılabilecek. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

@halis_aygun @YuksekogretimK @OSYMbaskanligi #YÖK #YüzyüzeEğitim #Üniversite #Öğrenci #Salı #Duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #31Ağustos #2021 #gündem #sondakika #pandemi #yangın #orman #doğayıkoruyalımBu haber 46 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER