Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu
18 Ağustos 2021

Dünya Genelinde, Temmuz Ayı Toplamında 142 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı…

Dünya Genelinde, Temmuz Ayı Toplamında 142 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı…

Geçen temmuz, küresel çapta 20. yüzyılın ortalamasının 0,93 derece üzerine çıkarak kayıtlara giren en sıcak ay oldu.

Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesinin (NOAA) yayımladığı küresel verilere göre, kuzey yarım kürede temmuz sıcaklıkları, ay ortalamasının 1,54 derece üzerine çıkarak 142 yılın rekorunu kırdı. Temmuzda Asya kayıtlara geçen en sıcak ayını yaşarken, Avrupa'da temmuz sıcaklığı 2018 yılının gerisinde kalarak ikinci oldu.

Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi yöneticisi Rick Spinrad, temmuzun genellikle yılın en sıcak ayı olduğunu belirterek, "Ancak bu rekor, iklim değişikliğinin dünyayı soktuğu rahatsız edici ve yıkıcı yolun göstergelerinden biri oldu." değerlendirmesinde bulundu.

IPCC raporunda, önlem alınmadığı takdirde 21. yüzyılda 2 derecelik küresel ısınmanın aşılacağı konusunda uyarıda bulunulmuştu.

Öte yandan, ABD, uzmanların iklim şartlarının yol açtığı sıcaklık ve kuraklığa bağladığı orman yangınlarıyla mücadele ediyor. ABD Ulusal Kurumlar Arası Yangın Merkezi, bu yılın başından beri ülke genelinde çıkan 37 binden fazla yangında 3 milyon dönümü aşkın alanın kül olduğunu açıklamıştı.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#Sondakika #meteroloji #Sıcak #Yaz #Artış #Dikkat #Uyarı #Çarşamba #sosyalmedya #türkiye #balikesir #Duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #18Ağustos #2021 #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #pandemiBu haber 124 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER