Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


13 Temmuz 2021

BASİAD’da Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevrenin Korunması Hakkında Toplantı Yapıldı.

BASİAD’da Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevrenin Korunması Hakkında Toplantı Yapıldı.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği 12 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı toplantı ile “Sürdürülebilir Kalkınma” ve “Çevrenin Korunması” konusunda çalışmalar yapmanın BASİAD Tüzüğünde yer alması için çalışmaları başlatmayı kararlaştırdı.   

13 Temmuz 2021-Balıkesir / BASİAD 12 Temmuz 2021 tarihinde sürdürülebilir kalkınma ve çevrenin korunması gündemi ile toplandı. Toplantıda bir konuşma yapan BASİAD Başkanı Ümit Baysal: “Sürdürülebilir kalkınma ve çevrenin korunması Tüzüğümüzde yer alan temel konulardan biri olmalıdır. Ekonomik faaliyetlerin çevresel kaygıları dikkate alan bir anlayışla sürdürülmesi BASİAD'ın öncelikli çalışma prensiplerinden biri olmuştur. Bu bağlamda, Balıkesir iş dünyası olarak önemli bir rol üstlendiğimize inanıyoruz. “ dedi.

Toplantıda konuşan BASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Savaş: ” İklim değişikliğinden en fazla etkilenen bölgelerden birinde yer alan ülkemiz için yeşil dönüşüm bir tercih değil, bir gerekliliktir. Bu anlayışla, iklim değişikliği ile mücadele konusunu tüm çalışmalarımızda önceliklendiriyoruz. Stratejik önceliklerimizden biri olarak belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için ulusal ve uluslararası tüm paydaşlarımızın çabalarına ve yapıcı katkılarına önem veriyoruz.” Dedi.

Toplantı sonrasında

1.Sürdürülebilir Kalkınma ve Balıkesir'deki seyri.

2.Çevrenin Korunması.

3.Balıkesir'in Marmara ve Ege Denizleri sahil bandı ve deniz ekosistemlerinin takibi.

4.Döngüsel ekonomi alanındaki çalışma konularının BASİAD Tüzüğünde yer almasına yönelik çalışmaların başlatılmasına ve bu konularda araştırmalar ile faaliyetlerde bulunulmasına karar verildi.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

@basiad10 @byslumt #BASİAD #Sanayi #Balıkesir #duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #13Temmuz #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #EvindeKalTürkiyemBu haber 44 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER