Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


11 Temmuz 2021

KOSGEB: Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı!...

KOSGEB: Faizsiz, kefilsiz 3 yıl ertelemeli kredi fırsatı!...

Koronavirüs pandemisinden etkilenen küçük ve orta ölçekli şirketlere KOSGEB kredi vermeye devam ediyor. Krediyi alabilmek için koronavirüs pandemisi öncesinde faal olarak işletmenin çalışıyor olması gerekiyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla pandemiden olumsuz etkilenen mikro işletmelere 30 bin liraya kadar, küçük işletmelere ise 75 bin liraya kadar kredi verileceği açıklanmıştı. 3 yılı geri ödemesiz olan kredi üstelik faizsiz ve teminatsız. Bir başka ifadeyle bedava olan 5 milyar lira bütçeli Hızlı Destek Programı'na başvurular 3 Mayıs'ta başlamış ve 21 Mayıs'ta sona ermişti.

Destek paketi için koşulların esnetildiği ve artık ciro kaybı kriterinin aranmadığı ikinci etap başvuruları ise 21 Haziran'da başlayarak dün sona ermişti.

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, daha fazla işletmenin yararlanabilmesi için sürenin 28 gün daha uzatıldığını açıkladı. Kurt, “Şartları sağlayan mikro ve küçük ölçekli işletmeleri desteğimizden faydalanmaya davet ediyoruz” dedi. Başvurular, e-Devlet üzerinden 6 Ağustos'a kadar yapılabilecek.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#KOSGEB #Desteködeme #Hibe #işkadınları #Teşvik #Para #Duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #11Temmuz #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #EvindeKalTürkiyemBu haber 47 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER