Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


10 Temmuz 2021

Bankalarda FAST Sistemi İşlem Üst Limiti 4 Ağustos'tan Sonra Artırılıyor!...

Bankalarda FAST Sistemi İşlem Üst Limiti 4 Ağustos'tan Sonra Artırılıyor!...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), FAST sistemi işlem üst limitinin artırılacağını, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının FAST sistemine katılım başvuruları alınmaya başlandığını açıkladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 7/24 para gönderme sistemi olan FAST sisteminde 1.000 TL olan işlem tutar limitinin 4 Ağustos 2021 tarihinde 2.000 TL'ye yükseltileceğini duyurdu.

4 AĞUSTOS'TA FAST İLE GÖNDERİM LİMİTİ İKİ KATINA ÇIKIYOR

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada ise;

"TCMB iç kaynaklarınca geliştirilen ve 8 Ocak 2021 tarihi itibarıyla kullanıma açılan yeni nesil, 7/24, anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sisteminde günlük ortalama 2 milyon adet anlık ödeme, müşteri hesapları arasında bir saniyeden daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Ödemelerin, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve hızlı bir şekilde başlatılması için Kolay Adresleme Sistemine kayıt olan kullanıcı sayısı ise 11,3 milyona ulaşmıştır. Sistemin sorunsuz işleyişi ve yaygınlaşması gözetilerek hâlihazırda 1.000 TL olan işlem tutar limiti 4 Ağustos 2021 tarihinde 2.000 TL'ye yükseltilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#TCBM #EFT #FASTSistemi #Havale #Banka #Bankalar #Kolayadresleme #balikesirticaretplatformu #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #10Temmuz #2021 #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #SosyalMesafeBu haber 36 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER