Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


10 Temmuz 2021

Whatsapp’tan “Fotoğraf” Güncellemesi!

Whatsapp’tan “Fotoğraf” Güncellemesi!

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, geniş bir kitleye hitap etmesine rağmen kimi konularda ne yazık ki oldukça ağır gelişim gösteriyor. Bunlardan bir tanesi de kullanıcıların uzun süredir şikayetçi olduğu gönderilen fotoğrafların görüntü kalitesinde yaşanan düşüş…

FOTOĞRAF KALİTESİ DÜŞÜYOR

Uygulamada gönderilen fotoğraflar, yüksek dosya boyutuna sahip olmaması için Whatsapp tarafından sıkıştırılarak gönderiliyor. Buna çözüm olarak kullanıcılar, ileteceği fotoğrafları “Belge” olarak göndermeyi tercih etseler de şirket nihayet konuya kalıcı bir çözüm getiriyor…

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp, yeni beta güncellemesi ile kullanıcıları sıkıştırılmış fotoğraf gönderme derdinden kurtaracak. Ortaya çıkan ekran görüntüsüne göre çok yakında uygulamada üç farklı fotoğraf kalitesi seçeneği yer alacak.

Otomatik (Önerilen): Bu seçenek, ağ hızına bağlı olarak görüntüleri sıkıştırıp sıkıştırmama kararını WhatsApp'a bırakacak.

  • En iyi kalite: Bu seçeneğin seçilmesi, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sağlanacak.
  • Veri tasarrufu: Veriden ve depolama alanından tasarruf etmek için görüntüler sıkıştırılacak.

Video gönderimi için de benzer özellik geliyor

Geçtiğimiz hafta WhatsApp, tıpkı fotoğraf kalitesi seçme özelliği gibi videoların da kalitesini seçebileceğimiz bir özelliği test etmeye başladı. Yine WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı bu yenilik, özellikle de karşı tarafa video gönderirken çözünürlük kaybı yaşayan Android kullanıcıları için büyük önem taşıyacak.

Buna göre “otomatik, en iyi kalite ve veri tasarrufu” olmak üzere üç farklı opsiyonda video kalitesinin seçimi kullanıcılara bırakılacak.

Yeni özelliğe göre eğer internetiniz az ise ”Veri tasarrufu” seçeneğini açabilirsiniz. ”Otomatik” seçeneğini aktif ettiğinizde ise uygulama, bağlantı türüne bağlı olmak şartı ile görüntü kalitesi ve internet tüketimi arasında en iyi dengeyi sağlayacak. Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda ise “En kaliteli” seçeneği ile video paylaşabileceksiniz.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#whatsapp #güncelleme #Android #IOS #gizliliksözleşmesi #whatsappkullanıcıları #duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #10Temmuz #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #SosyalMesafeBu haber 57 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER