Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


28 Nisan 2021

Sokaktakiler Tam Kapanma Kararını Yanlış Anlıyor! Türkiye Daha Büyük Tehlike Altında!...

Sokaktakiler Tam Kapanma Kararını Yanlış Anlıyor! Türkiye Daha Büyük Tehlike Altında!...

Ülke genelinde 17 gün boyunca sürecek tam kapanmanın başlamasına az bir zaman kala vatandaşlar sokaklara akın etti, koronavirüs unutuldu. Bankalardan berberlere, alışveriş merkezlerinden göçmen bürolarına kadar neredeyse her noktada uzun kuyruklar oluştu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan 'tam kapanma' kararının ardından başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropolit şehirlerden memleketlerine ya da tatil beldelerine doğru il dışına çıkmak isteyenlerin etkisiyle trafik yoğunluğu kilitlenme noktasına vardı.

"VATANDAŞLARIN MEMLEKETLERİNE AKIN ETMESİYLE VİRÜS TÜM ÜLKEYE YAYILMIŞTI"

Bir Tv programında konu hakkında görüşlerini bildiren Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, söz konusu durum için şu ifadeleri kullandı: "Trafik Ankara'da hiç olmadığı kadar yoğun. Her dakika trafik var. İstanbul'da iki katı. Havaalanlarında, otobüs terminallerinde, özel araçlarıyla seyahat edecekler için inanılmaz bir kalabalık var. Geçen yıl Temmuz Ağustos ayını düşünelim. Geçen sene Kurban bayramıyla beraber vatandaşların memleketlerine akın etmesiyle virüs tüm ülkeye yayılmıştı. O zor günlerden ancak bu durumlara gelebildik. Tamam evde kalacağız ama bunu bir dinlenme, kendine dönme fırsatı olarak görmek daha iyi olacak. Açıkçası bu çok farklı bir psikoloji. Sanki yarın her şey yok olacak gibi davranıyoruz ama öyle bir şey yok" Biz geçen yıl ki duruma düşmeyelim diyoruz. Nedir bu problem? Geçen yıl hastalığı İstanbul'dan Anadolu'ya doğru yaydık. Ateşi oraya doğru gönderdik. Herkes evinde, yerinde kalsın. Bir başka yere taşınmasın. Ama gidecekse, gittiğinde orada eşle dostla sarılıp tokalaşmasın. Kendisini 10 gün karantinaya alsın. Evinde kalsın, köydeki diğer insanlarla uzaktan selamlaşsın. Şu aşamada hastanelerimiz dolu." ifadelerini kullandı.

ALIŞVERİŞ KUYRUĞU

Tam kapanma kararının açıklanmasının ardından halkı kendini sokağa attı, vatandaşlar alışveriş için birbiri ile yarıştı. Şehir merkezlerinin en işlek yerlerinde ve caddelerde tam kapanma kararının açıklanmasının ardından vatandaşların akınına uğradı. Cadde boyunca sıralanan mağazalarda insanlar sosyal mesafeyi unutarak alışveriş yapmaya devam ediyor. Mağazalar önünde oluşan uzun kuyruklar sosyal mesafe açısından tedirgin ederken, insanların sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak bayram günleri için şeker, çikolata ve giyim alışverişi yapması ise akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

SEYAHAT KUYRUĞU

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanma dönemini şehir dışında geçirmek isteyenler, seyahat izin belgesi almak için kaymakamlıklara akın etti. Kaymakamlık önlerinde uzun kuyruklar oluşurken zaman zaman sosyal mesafeye uymayan vatandaşları, polisler uyardı.

2 haftalık kısmi kapanmanın yeterli gelmemesi üzerine pazartesi günü toplanan Kabine'den tam kapanma kararı çıktı. Buna göre Türkiye'de yarın akşam 19.00'dan 17 Mayıs 05.00'e kadar tam kapanma dönemi yaşanacak. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan 'tam kapanma' kararının ardından İstanbul ve Ankara'da il dışına çıkmak isteyenlerin etkisiyle trafik yoğunluğu yaşanıyor.

BANKA KUYRUĞU

Yarın başlayacak kısıtlama öncesinde işlerini son güne bırakmak istemeyen vatandaşlar işlem yaptırmak için bankaların yolunu tuttu. Kuyruklara giren kişilerin büyük çoğunluğunda maske olduğu görülürken, kuyruklarda ise zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dikkatlerden kaçmadı.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#trafik #tehlike #vakaartış #kabinetoplantısı #Nisankabinetoplantısı #sağlıkbakanlığı #yenitedbirler #ramazanayı #içişleribakanlığı #tamkapanma #duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #deprem #yangın #kadınaşiddetehayır #28Nisan #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #COVID19 #EvindeKalTürkiyem

 Bu haber 55 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.