Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


15 Nisan 2021

Çanakkale’de Sahiller Ve Parklar Vatandaşlara Kapatıldı. Balıkesir Hala Çok Riskli Grupta!..

Çanakkale’de Sahiller Ve Parklar Vatandaşlara Kapatıldı. Balıkesir Hala Çok Riskli Grupta!..

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı haritada Çanakkale haftalık vaka sayısında Türkiye'de üçüncü sıraya yükseldi. Artan vaka sayılarının ardından kentte yeni önlemler alındı.

Türkiye'nin risk haritasında 'çok yüksek risk' ile 'kırmızı' kategoride yer alan Çanakkale'de, 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı 3-9 Nisan tarihleri arasında 797,34'ye yükseldi. Bu sonuçlara göre Çanakkale haftalık vaka sayısıyla Türkiye'de üçüncü sırada yer aldı. Çanakkale'de vaka sayısı 8 Şubat'tan bu yana 21 kat artmış oldu.

BALIKESİR HALA DAHA ÇOK YÜKSEK RİSK GRUBUNDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Nisan haftasında illere göre 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Buna göre Balıkesir 529,88 yüksek riskli il olma durumunu koruyor. Balıkesir 2021 nüfusu, tahmini verilere göre 1.244.419 kişi. Buna göre vaka sayısı yaklaşık 6.600'ü aşkın vaka olduğu görülmektedir. Merkezde 1000-1500 kişi olduğu tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE SAHİL BANDI VE BAZI PARKLAR KAPATILDI

Kentte vaka sayılarının çok yüksek seyretmesinde insanların temasının büyük rol oynadığını gerekçe gösteren İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, ek koronavirüs tedbirleri aldı. Buna göre; Çanakkale merkezi, Kepez beldesi ile Güzelyalı ve Dardanos sahil bantları ile park ve bahçeler, yoğunluğu önlemek için 17 Mayıs günü saat 05.00'e kadar vatandaş girişlerine kapatıldı. Kapılara bilgilendirici afiş asıldı. Kordon boyuna da polis bariyerleri dizilerek vatandaşların girişi önlendi. Polis ekipleri, yasaktan haberi olmayıp kordon boyunda yürüyen vatandaşları da bilgilendirdi.

Kapatılan alanlar arasında vatandaşların yoğun olarak bulundukları Halk Bahçesi, Özgürlük Parkı, İskele Meydanı, kordon boyu ve yeni kordon bulunuyor.

DAHA ÖNCE DE KENTE GELENLER İÇİN 10 GÜN İZOLE EDİLMELERİ KARARI ALINMIŞTI

Çanakkale'de Nisan ayının ilk haftasında alınan kararla halk pazarında yalnızca sebze ve meyve tezgâhları kurulmuştu. Kolluk kuvvetlerinin açık alanlarda HES kodu sorgulaması yapması ve şehir dışından gelen misafirlerin geldikleri evlerde 10 gün süreyle izole olmaları da kararlaştırılmıştı.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirlerin tüm giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturulacak.

EN YÜKSEK VAKA SAYISI KIRKLARELİ'NDE

3-9 Nisan haftasında en yüksek vaka sayısına sahip il Kırklareli olurken, İstanbul ikinci sıraya yükseldi. Her iki ilde de 100 bin kişiye düşen haftalık vaka sayısı 880'ün üzerinde.

En yüksek vaka sayısına sahip iller şöyle:

Kırklareli: 882,13

İstanbul: 804,97

Çanakkale: 797,34

Yalova: 690,82

Kastamonu: 653,33

Bu illerin toplam nüfusları 100 bine bölündükten sonra çıkan sayıyı bu ortalama değerlerle çarpılınca haftalık vaka sayılarına ulaşılıyor.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#içişleribakanlığı #genelge #sokağaçıkmayasağı #kısmikısıtlama #toplutaşıma #içanakkale #kaymakamlık #BalıkesirValiliği #vakasayısı #Gelecek #Future #Dünya #world #15Nisan #2021 #sosyalmedya #türkiye #Balıkesir #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #COVID19 #EvindeKalTürkiyem

 Bu haber 35 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.