Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


4 Ocak 2021

Türkiye'deki Mutasyonlu Corona20 Hastası 15 Kişiden Birinin Balıkesir’in Edremit İlçesinde Karantina Altına Alındığı Öğrenildi.

Türkiye'deki Mutasyonlu Corona20 Hastası 15 Kişiden Birinin Balıkesir’in Edremit İlçesinde Karantina Altına Alındığı Öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam mutasyonlu koronavirüsün Türkiye'de 15 kişide görüldüğünü açıklamıştı. Bakan Koca'nın açıklamasının ardından mutasyonlu virüsün Türkiye'de hangi şehirlerde olduğu bilgisi verildi.

2019'un sonunda ortaya çıkan corona virüsünün mutasyona uğramış hali uluslararası kamuoyunda panik yaratmaya devam ediyor... İngiltere'nin saygın kurumlarından Imperial College London, mutasyona uğramış corona virüsünün en çok 20 yaş altındakileri hedef aldığını duyurdu. Mutasyona uğramış virüsün İngiltere'den ilk olarak İstanbul'a, daha sonra Gaziantep'e giden 2 kişide görüldüğü açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, İngiltere'den hava yolu ile gelen bir kişide havalimanında yapılan tarama testi sonrasında mutasyona uğramış koronavirüs çıktığı bilgisinin alınması üzerine Balıkesir'in Edremit ilçesindeki evinde karantina altına alındı. Mutasyona uğramış koronavirüs taşıyıcısı olduğu tespit edilen kişide semptomların hafif olduğu, evinde karantina altında tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Karantina altına alınan evde yaşayan diğer kişilerin yapılan testlerinin ise negatif çıktı.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#covid20  #Duyuru #Gelecek #Future #Dünya #world #4Ocak2021 #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #COVID19 #EvindeKalTürkiyemBu haber 67 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.