Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


4 Ocak 2021

Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi Önceki Dönem Başkanı Mimar M.Ali Özerk Vefat Etti.

Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi Önceki Dönem Başkanı Mimar M.Ali Özerk Vefat Etti.

Dün sabah saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Özerk'in cenazesi 4 Ocak pazartesi günü saat 11.30'da evinin önünden, öğle namazına müteakiben Başçeşme Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Balıkesir Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan, Lions Kulüp Başkanlığı ve Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Özerk,  Balıkesir Kent Konseyi'nde de Yürütme Kurulu üyesiydi. Başarılı projelere imza atan M. Ali Özerk, son olarak Balıkesir Mimarlar Odası'nın Mimar Sinan'ın ölümünün 432.yılında düzenlediği “Evde Mimar Sinan'la Karantina Günleri” konulu eskiz yarışmasında ödül kazanmıştı.

1959 yılında Balıkesir'de doğdu. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi ve Mimar unvanını aldı, aynı yıl Mimarlar Odası üyesi oldu. Uzun yıllar serbest mimar olarak çalışan Mehmet Ali Özerk, Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulunda yönetici olarak görev almanın yanı sıra; sağlıklı ve nitelikli bir kentleşme, planlama ve mimarlık, mesleki uygulama, müelliflik ve telif hakları, mesleki denetim alanlarında pek çok çalışma yürütmüş, Mesleki Uygulama Ve Denetim Komitesi; Kentleşme, Planlama, Mimarlık ve Afet Komitesi ve MD-ÇED Danışma Kurulu Çalışma Grubu çalışmalarına destek vermiştir.

Üzüntümüz büyük.

Çalışma arkadaşlarına, ailesine, meslektaşlarına, sevenlerine, tüm yakınlarına ve Mimarlar Odası camiasına başsağlığı diliyoruz.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

 Bu haber 209 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.