Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


15 Aralık 2020

Yılbaşı İtibariyle 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı...

Yılbaşı İtibariyle 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı...

14 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası, yapılan basın açıklamasında, 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00'den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamada salgınla ilgili; “Tedbirler sayesinde dünyadaki pek çok yerin tersine ülkemizde hasta, vefat sayılarında belirgin bir azalışın yaşandığını görüyoruz. Yurtdışından temin etmekte olduğumuz aşıyı belirlenen uygulama kapsamı ve takvimi çerçevesinde en kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. “

Cumhurbaşkanı ayrıca; "İş yeri kira olan esnafımıza 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız. Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkâna kavuşacaklardır. Sağlık Bakanımız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı bu hususun süratle neticelendirilmesi hususunda görevlendirdim.” dedi.

En önemli destek kapsamı olan esnafa kira desteğini de açıklayan Erdoğan "İş yeri kira olan esnafımıza 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız" dedi.

Diğer taraftan yerli aşıda Faz-1 çalışmaları tamamlandı. Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) ile İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Covid-19'a karşı aşı çalışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, "Ciddi hiçbir yan etki görülmedi. Her şey yolunda giderse inşallah bu ay sonuna kadar Faz-2'ye geçmeyi planlamaktayız. Önemli bir yan etkiye rastlanmayan ilk doz uygulamasından sonra ikinci doz uygulaması da 26 Kasım'da başlandı. Faz 1'in ikinci dozu da 44 gönüllüye uygulandı. İkinci dozun 44 gönüllüye uygulanmasıyla bugün itibarıyla Faz-1 çalışmaları tamamlandı.” Şeklinde gelişmeleri duyurdu.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#sokağaçıkmayasağı #yılbaşı #tedbir #balıkesir #mndajans #balıkesirticaretplatformu #15Aralık2020 #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #tedbir #EvindeKalTürkiyem

 

Yılbaşı İtibariyle 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı...

Bu haber 121 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.