Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


14 Aralık 2020

Google Servisleri Çöktü mü? Gmail ve Youtube'a Erişim Neden Sağlanamadı?

Google Servisleri Çöktü mü? Gmail ve Youtube'a Erişim Neden Sağlanamadı?

Youtube'dan saat 15:09'da yapılan açıklamada, "Şu anda birçoğunuzun YouTube'a erişim konusunda sorun yaşadığının farkındayız. Ekibimiz bunun farkında ve araştırıyor. Daha fazla bilgi alır almaz sizi burada bilgilendireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

NORMALE DÖNDÜ

Alphabet'in sahibi olduğu Google tüm hizmetlerin kesintinin ardından normale döndü. Google'ın YouTube, Gmail ve Google Drive gibi ürünlerinde küresel kesintiler yaşanmış ve kesintilerden dünya genelindeki binlerce kullanıcı etkilenmiş durumda. Konuyu yakınen takip ediyoruz açıklamalarında bulundu.

Kullanıcılara göre kademe kademe başlayan sıkıntı nedeniyle sorunun Türkiye saati ile 14.56'da başladığı belirtildi.Gmail hesabımıza girmek istediğimizde "Maalesef hesabınız geçici olarak kullanım dışı. Bu durumun yarattığı rahatsızlık için özür diler ve birkaç dakika içinde yeniden denemenizi öneririz." ibaresiyle karşılaşmaya başladı. Saat 15:30 itibarıyla Google ve Gmail'e ve YouTube'a giriş yapılmaya başlandı. Yine de Gmail'de kişi bilgileri yüklenmesindeki sıkıntılar devam ederken, sistem oldukça şu an yavaş çalışıyor.

DownDetecter'a göre, Avrupa, Avustralya, ABD'nin doğu kıyıları, Afrika, Güney Amerika ve Asya bölgelerinden kullanıcılar Google servisleri ile ilgili şikayette bulundu. Dünyanın en popüler video izleme platformu olan Youtube'un aylık aktif kullanıcı sayısı 2 milyarı geçerken elektronik posta platformu Gmail'de de yaklaşık 1,7 milyar elektronik posta hesabı bulunuyor.

Tüm dünyada Google servislerine erişim konusunda sıkıntı yaşanmasına henüz yetkililerden açıklama yapılmadı. Bazı kaynaklarda Google Türkiye'nin Twitter hesabından açıklama yapıldığına dair bilgiler paylaşılıyor, ancak bu bilgilerin asılsız olduğunu ve Google'dan edindiğimiz bilgiye göre Google Türkiye'nin resmi Twitter hesabı bulunmadığını da hatırlatalım.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

 

#youtube #gmail #google #çöktü ##YouTubeDOWN #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #tedbir #EvindeKalTürkiyemBu haber 138 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.