Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


11 Aralık 2020

Emniyet Müdürlüğü ASELSAN İle Kriptolu Sayısal Telsiz Ağını Genişletiyor…

Emniyet Müdürlüğü ASELSAN İle Kriptolu Sayısal Telsiz Ağını Genişletiyor…

ASELSAN tarafından geliştirilen Türk Emniyet Polisi için 22 ilde kurulan Kriptolu Milli Sayısal Telsiz Sistemi ile, başta Ankara ve İstanbul'da kullanıma hazır hale geldi.

Daha önce Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında Emniyet Genel Müdürlüğünün kullanımı için Sayısal Haberleşme Şebekesi Projesi (Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemi) imzalanmış olan sözleşme sonrası kullanım için çalışmalar son sürat devam ediyor.

Proje kapsamında, İzmir Emniyet Müdürlüğü için Kriptolu Milli DMR (Digital Mobile Radio/Sayısal Mobil Telsiz) Sistemi'nin, Adana Emniyet Müdürlüğü için ise DMR + LTE Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemleri'nin kurulum çalışmaları devam ediyor.

BİRÇOK YENİ ÖZELLİK KULLANILABİLECEK

Yıl sonunda başta Ankara, yeni yılın ilk aylarında da İstanbul Emniyet Müdürlüklerinin kullanımına sunulacak telsiz sistemi ile kriptolu güvenli haberleşme başta olmak üzere veri sorgulama, araç ile personel konum tespiti, kısa mesaj gönderme, bireysel ve grup görüşmesi, genel ses çağrısı, tek tuşla acil yardım çağrısı, sistem alarm takibi, telsiz üzerinden telefon görüşmesi gibi özellikler kullanılabilecek. Adana ve İzmir ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü için toplamda 26 ilde Kriptolu Milli DMR Sayısal Telsiz Sistemi kurulumu tamamlanacak.

GÖRÜNTÜLÜ OLAY YERİ TAKİBİ

Adana'daki sistem pilot olacak, "dar bant + geniş bant hibrit sistem"in tüm illere yaygınlaştırılması için yol haritası belirlenecek. Kurulacak sistemle terör, kriz ve doğal afet durumlarında muhabere kesintisiz yapılabilecek, olaya müdahale süresi azaltılarak hızlı, güvenilir, esnek, mobil ve ekonomik haberleşme gerçekleştirilecek ve geniş bant video ile görüntülü olay yeri takip ve müdahale etkinliği artırılacak.

İSMİ "ZAFER" OLDU

Sistemin görünen yüzü olacak olan diğer modeli 3700 DMR'e Zafer adı verildi. El telsizi, kompakt ve pratik yapısıyla henüz prototip aşamasındayken "Design Turkey 2017 İyi Tasarım Ödülü" alan bu modele, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Özel Harekat Başkanlığı'na düzenlenen hava saldırısı sonucu şehit olan Emniyet Müdürü Zafer Koyuncu'nun hatırasını yaşatmak amacıyla "Zafer" adı verildi. 7 gün 24 saat kesintisiz yoğun ses/veri kullanımlı haberleşme ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve son teknolojik çözümlerle daha iyi verim alınabilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla geliştirilen bu sistemin entegresi hızla devam ediyor.

TESLİMATLAR GELECEK YIL BAŞLIYOR

Adana'ya DMR + LTE Kamu Güvenliği ve Acil Haberleşme Sistemleri'nin kurulmasıyla Türkiye'de ilk defa bir Kamu Güvenliği Haberleşme Projesi'nde dar bant ve geniş bant hibrit sistem kurulumu gerçekleştirilmiş olacak. Ayrıca projede Adana için tasarımı ve üretimi tamamen ASELSAN öz kaynaklarıyla gerçekleştirilecek 3810 Hibrit El Terminali teslimatı da yapılacak. Teslimatların 2021-2023 yıllarında tamamlanması planlanıyor.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#Aselsan #EGM #Polis #Telsiz #ilginçbilgiler #Gelecek #Future #Dünya #world #deprem #yangın #greenpeace ##12Aralık #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #COVID19 #EvindeKalTürkiyemBu haber 136 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.