Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


9 Aralık 2020

Whatsapp İçin Alışveriş Odağında Yeni Adım: Alışveriş Sepeti!...

Whatsapp İçin Alışveriş Odağında Yeni Adım: Alışveriş Sepeti!...

Covid-19 sonrası e-ticaretin cazibesine kapılan Whatsapp, “kataloglar” güncellemesinden sonra şimdi de “sepetler” özelliğini duyurdu.

Günümüzün en önemli sosyal medya platformlarından olan Facebook'un, sahibi olduğu WhatsApp ve Instagram gibi platformlarda yer alan alışveriş deneyimini daha iyi bir hale getirmek için eklediği özellikleri sizlere daha önce aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan Facebook, WhatsApp'ta yer alan alışveriş deneyimini daha üst bir noktaya taşımak adına yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Hatırlatmak gerekirse toplamda 2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan WhatsApp'ın Business kısmının kullanıcı sayısı ise 175 milyonu aştı.

WhatsApp için "Carts" isimli özelliği kullanıma sunan Facebook, bu özellik ile birlikte bir iş yerinden birden fazla ürün almak isteyen kullanıcıların işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Carts özelliği temelde bir alışveriş sepeti gibi çalışıyor. Bu özellik sayesinde satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebileceksiniz.

WhatsApp, hızlı bir şekilde, ürünler hakkında konuşmak ve satışları koordine etmek için kullanılan bir mağaza tezgahına dönüşüyor. Kataloglar kullanıcıların sunulan ürün ve hizmetleri kolayca görmelerine olanak tanıdı ve işletmelerin belirli ürünlerle ilgili sohbetlerini düzenlemelerine yardımcı oldu. Sohbetler üzerinden her geçen gün daha fazla alışveriş yapılırken, satın alma ve satış deneyimini daha da kolaylaştırmak amacıyla uygulamasına sepet özelliği eklendi.

Sepetler; yerel restoranlar veya giyim mağazaları gibi genellikle aynı anda birden çok ürün satan işletmelere mesaj gönderirken kullanılabilecek ideal bir özellik. Sepetler sayesinde kullanıcılar, kataloglara göz atıp birden çok ürün seçebiliyor ve siparişlerini işletmeye tek bir mesaj olarak gönderebiliyorlar. Böylece işletmelerin siparişlerle ilgili soruları takip etmeleri, müşterilerden gelen istekleri yönetmeleri ve satışları sonuçlandırmaları kolaylaşıyor.

Sepetler özelliğini kullanmak çok kolay. İstediğiniz ürünleri bulup “sepete ekle” seçeneğine dokunmanız yeterli. Tamamlandığında sepetinizi işletmeye mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Sepetleri kullanmakla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Söz konusu özelliğin bir süredir test aşamasında olduğunu da paylaşan Facebook, aldığı olumlu geri dönüşlerden sonra Carts özelliğini tüm WhatsApp Business kullanıcıları için sundu. Özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte WhatsApp kullanıcıları, alışveriş kartlarına ürün ekleme seçeneğini kullanarak daha kolay bir şekilde alışveriş yapabilecek.

Sepetler bugün, yani yeni yıl dönemi için tam zamanında tüm dünyada kullanıma sunuluyor. WhatsApp'tan iyi alışverişler dileriz!

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#whataspp #bilişim #teknoloji #eticaret #mobiluygulama #9Aralık #dünya #2021 #sosyalmedya #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #corona #sağlık #Korona #COVID19 #hayatevesığar #pandemi #COVID19 #EvindeKalTürkiyemBu haber 119 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.