Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


20 Kasım 2020

Twitter Fleet İle Artık Story Özelliği Yayında!

Twitter Fleet İle Artık Story Özelliği Yayında!

Dünyaca ünlü mikroblog sitesi Twitter'da hikaye özelliği kullanıma açtı. Öncelikli olarak onaylanmış hesaplarla test edilen Twitter hikaye özelliği ile ilgili tüm bilgileri bir araya getirdik. İşte Fleets adı verilen Twitter story özelliği ayrıntıları…

Sosyal medyada paylaşım tüketiminin hızının artmasıyla, paylaşım metodları da değişti. 24 saat içinde silinen paylaşımlar olarak bilinen “Story” ya da Türkçe çeviriş ile “Hikayeler” özelliği Twitter'da “Fleets” adıyla kullanıma açıldı. Twitter Fleet özelliği, tüm Türkiye'de an itibariyle kullanılabiliyor. Tıpkı Instagram ve Facebook'taki gibi, Twitter story özelliği de şimdiden çok beğeni aldı. Peki, Twitter hikaye paylaşma seçeneği, yani Fleet özelliği (Türkçesi: "Filolar") uygulamasını nasıl kullanılıyor.

Türkiye'de de başlayan Twitter Fleets, Twitter uygulamasının en üstünde görünerek kullanıcıların 24 saat içinde kaybolan geçici hikayeleri yayınlamalarına ve başkaları tarafından yayınlanan hikayeleri görüntülemelerine olanak tanıyor. Ancak yeni eklemeyle ilgili kullanıcı talebi ve merakı, ürünün performansını etkiliyor gibi. Birçok Twitter kullanıcısı, Twitter Fleetin yani Twitter story paylaşma özelliğinin geciktiğini ve yavaş açıldığını bildiriyor. Hatta bazıları, özelliğin Twitter uygulamalarını çökerttiğini söylüyor.

Twıtter'da çökmelere neden oluyor mu?

Twitter, bazı kullanıcıları etkileyen sorunun farkında olduğunu kabul etti ve bu sorunu çözmeye çalıştığını söyledi. Etiketlenenler arasındaysanız, Fleet'te yani Twitter storyler kısmında gezinmek için dokunduğunuzda veya kaydırdığınızda, ekran geçici olarak donabilir veya inanılmaz derecede yavaş hareket ediyor olabilir. Bu, telefonunuzda sorunlar varmış gibi görünebilir, ancak bu yalnızca Twitter uygulamasında yaşanan bir sorundur.

Twitter fleets nasıl kullanılır? Twitter hikaye atma.

Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet'lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets'de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet'de Paylaş” a basmak yeterli olacaktır. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcıyı ekleyebilir. Fleet adı verilen geçici Twitter mesajlarını okuyabilmek için kullanıcının profil fotoğrafının üzerine tıklanması gerekiyor. 280 karakterli fleet'lerin, normal tweet'ler gibi beğenme, yorum yapma ya da yeniden paylaşma gibi özellikleri bulunmuyor. Kullanıcı, bir Fleet'e cevap vermek istiyorsa da, yazara Direkt Mesaj veya emoji göndermek için üzerine dokunmak ve sohbete Direkt Mesajlarda devam edilebilecekler.

Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets'de mevcut olacak.

Twitter'da takipçiler, Fleets'leri ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görebilecek. Tam profili görebilen herkes orada kişinin Fleets'lerini de görebilecek. Kullanıcı, herkesten Direkt Mesaj alma seçeneğini etkinleştirdiyse Fleets'lerine herkes yanıt verebilecek.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

 

#fleets #story #2021 #hikaye #yeni #haber #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #mndajansmedia @mndajansmedia #türkiye #balikesir #Fleet #MesafeniKoru #covid19tr #corona #sağlık #Korona #COVID19 #112 #hayatevesığar #covid_19 #pandemi #COVID19 #tedbir #EvindeKalTürkiyem Bu haber 101 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.