Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


19 Kasım 2020

KKTC'nin yerli otomobili Günsel Türkiye'de!

KKTC'nin yerli otomobili Günsel Türkiye'de!

Yerli otomobil atağına kalkan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Günsel'i Türkiye'ye getirdi. MÜSİAD Expo 2020 Fuarı'nda sergilenen ve test edilebilen Günsel ziyaretçilerden tam not aldı. 109 Türk mühendisi tarafından tasarlanan prototip KKTC'de 1 yıl içinde seri üretime başlamayı hedefliyor.

Türkiye için direksiyonun tarafını değiştirip satış yapmayı planlanan araçlar, öncelikle KKTC'de satışa başlayacak. Fuarda görücüye çıkan  GÜNSEL B9 modeli, maksimum 170 kilometre hıza ulaşıyor. Araç 250 Nm tork üretiyor. 140 Kw yaklaşık 187 beygir güç üreten elektrikli motorla 350 kilometre menzile ulaşılabiliyor. Hızlı şarj imkânına da sahip olan Günsel'in bataryaları yarım saatte yüzde 80 oranında doluluğa ulaşıyor. 8 modüllü özel batarya sistemine sahip olan araç -20 derece ile 55 derece arasında çalışma sağlıyor. Bataryalar hem suyla hem de havayla soğutuluyor. Dijital kadrana sahip olan Günsel'in iç tasarımında yenilikçi öğeler bulunuyor. Kadranda otomobilin kullandığı güç, yol bilgisayarı, bataryaların durumu, vites konumu gibi seçenekler bulunuyor. Prototipte üç kollu direksiyon kullanılırken geliştirilmesi halinde multimedya kullanımına da imkan sağlayacak. GÜNSEL B9 talep edilmesi durumunda test sürüşü yapılabiliyor. Üretim aşamasına gelen GÜNSEL B9 ve J9 showroomu Lefkoşa Dereboyu'nda ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Otomotiv sektörüne giriş yapan GÜNSEL'in, özgün ve göz alıcı iç ve dış tasarımı yanı sıra, dinamik ve keskin çizgileri, farklı donanım özellikleriyle ilgi çekiyor. Markanın SUV segmentinde bulunan dört kapılı, geniş hacimli bir aile otomobili olan ikinci modeli “J9” da GÜNSEL sergilenmeye devam ediyor.

Dikiz Aynaları KKTC Bayrağını Simgeliyor…

J9'un yenilikçi ve teknolojik iç tasarımı yanında dış tasarımında da ülkemize ait olduğunu gösteren ve milliliği yansıtılacağını belirten Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, J9'un dikiz aynalarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı ve renklerini yansıtacak şekilde tasarlandığını söyledi. Günsel ailesinin büyük emek, yüksek inanç, azim ve arzu ile bütün adımlarını topraklarına kökleşme arzusu ile attığını dile getiren Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Ülkemiz adına övünç kaynağı olmasını istediğimiz yerli ve milli otomobil GÜNSEL de milli değerimizi yücelten ve bizim öz kaynaklarımızla neler yapabileceğimizi gösteren edasıyla yollarda süzülürken, gelecek nesillerimize de milli değerlerimize sahip çıkılmasının en güzel örneği oldu” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin otomobil üreten ülkeler arasında yer alarak otomotiv sektörüne giriş yaptığını belirten Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, otomotiv sektöründe yaşanan değişim ve gelişimlere paralel olarak hedeflerini planladıklarını ve yatırımlarını sürdürerek daha geniş kitlelere ulaşma imkanı yaratmayı istediklerini söyledi. Ayrıca elektrikli otomobil piyasasında güvenilir ve prestijli bir marka haline gelme stratejisine bağlı olarak açılan GÜNSEL Showroom, marka bilinirliğini oluşturmak ve markalaşma sürecini hızlandırmak adına kurumsal kimlik vizyonlarının bir konsepti olduğunu belirtildi.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#Günsel #Müsiad #2021 #Fuar #Otomotiv #yerliüretim #KKTC #Ortadoğuüniversitesi #milli #yerli #elektrikliaraç #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #mndajansmedia @mndajansmedia #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #covid19tr #corona #sağlık #Korona #COVID19 #112 #hayatevesığar #covid_19 #pandemi #COVID19 #tedbir #EvindeKalTürkiyem #EnBüyükSihirAiledir #FromOurFamilyToYours #disney #LoveFromDisney #DisneydenSevgilerleBu haber 376 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER