Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


13 Kasım 2020

Balıkesirli Ünlü Heykeltıraş Ramazan Tilki’nin Eserleri İstanbul’da Sergilenecek…

Balıkesirli Ünlü Heykeltıraş Ramazan Tilki’nin Eserleri İstanbul’da Sergilenecek…

Türkiye'deki ve Avrupalı, Kuzey Amerikalı sanatçıların, İstanbul'un önemli sanat galerilerinden biri olan Gama Art Gallery; 21 Kasım – 15 Aralık 2020 tarihlerinde Ramazan Tilki'ye ait "Yaşayan Kibeleler"  sergisini ağırlıyor.

Balıkesirli Ünlü heykeltıraşı Ramazan Tilki, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek kişisel heykel sergisinin tarihlerini duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda 21 Kasım – 15 Aralık 2020'de gerçekleşeceğini belirttiği kişisel heykel sergisinde, "Yaşayan Kibeleler" konusunu işlediğini açıkladı. "
Ünlü heykeltıraş Ramazan Tilki, 2002 Yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nden fakülte birincisi olarak mezun olmuş ve şu an Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi'nde Öğretim Elemanı olarak görev yapmaktadır. Birçok ödüle layık görülen, başarılı çalışmalarının yanı sıra, eserleriyle de birçok gazete ve basına konu olmuştur. En çok gündeme gelen önemli eserlerinden biri Eskişehir'de Porsuk Çayı'nın kenarında "Çekirdek Çitleyen Eşek Başlı Adam" Ramazan Tilki'ye aittir. Çevre kirliliğine dikkat çekmek amacı ile yapılan heykel, başta sanatseverlerin beğenisini kazanmasının yanı sıra birçok insanın sosyal medyada paylaşımlar yaparak çevre temizliği konusunda sembol haline gelerek, amacına ulaşmıştır.
Yeni sergisinin sosyal medyada duyurusunu yapan ünlü heykeltraş Ramazan Tilki; İş bittikten sonra mutlaka birçok kişiyi eserle tanıştırır ve eleştirilerini alırım. En büyük hazzı duyduğum zaman da sergi esnasında izleyicilerin, eserlerin karşısındaki hallerini gözlemlemek… “olduğunu belirten sanatçımız, tüm sanatseverleri sergisine bekliyor.
Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#EnBüyükSihirAiledir #FromOurFamilyToYours #disney #LoveFromDisney #DisneydenSevgilerle #Gamaartgallery #RamazanTilki #Heykel #Heykeltıraş #Galeri #Artgallery #StoneArt #İstanbul #balikesirticaretplatformu #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #mndajansmedia @mndajansmedia #balikesirdesondakika #sondakika.guncel.haber #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #covid19tr #corona #sağlık #Korona #COVID19 #112 #hayatevesığar #covid_19 #pandemi #COVID19 #tedbir #EvindeKalTürkiyemBu haber 66 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.