Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


12 Kasım 2020

EFT'de Saat 17.00 Sınırı Kalkıyor, 7/24 Para Transferi Dönemi Başlıyor.

EFT'de Saat 17.00 Sınırı Kalkıyor, 7/24 Para Transferi Dönemi Başlıyor.

Türkiye'de artık (FAST) olarak isimlendirilen bu yeni sistemle vatandaşlar, farklı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat gerçekleştirebilecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yeni bir ödeme sistemi yani FAST hizmetini açmak üzere hazırlıklarını tamamladıklarını resmi sitesinden duyurusunu yaptı. Buna göre FAST Sistemi, 18 Aralık'tan itibaren pilot uygulama olarak hizmete alınmasının ve kademeli bir şekilde vatandaşların kullanımına açılmasının planlandığı bilgisi verildi. Yapılan duyuruda "Sistemin kısa bir zaman içerisinde tüm finansal kuruluşları kapsayacak şekilde yaygınlaşması hedeflenmektedir" denildi. Ayrıca FAST Sistemi'yle birlikte ödemelerin telefon numarası, kimlik numarası veya e-posta adresi gibi bilgiler kullanılarak daha kolay bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi'nin de vatandaşların kullanımına sunulacağı belirtildi.

Yapılan diğer açıklamalarda ise, “TCMB'nin ülkemiz perakende ödeme sistemleri altyapısını, yenilikçi finansal teknolojileri ve iş yapış yöntemlerini destekleyecek şekilde geliştirmeye yönelik çalışmalarında önemli bir adımı tamamlanmış olacaktır. Ödemeler alanındaki temel altyapıyı güçlendirecek bu gelişmelerin, yenilikçi finansal teknolojilerin hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini sağlayarak, dijital ekonomi hedefi doğrultusunda çok önemli katkılarda bulunacağı değerlendirilmektedir." İfadelerinde bulunuldu.

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.

#TCBM #EFT #FASTSistemi #Havale #Banka #Bankalar #Kolayadresleme #balikesirticaretplatformu #sosyalmedya #facebook #twitter #instagram #sosyalağlar #mndajansmedia @mndajansmedia #balikesirdesondakika #sondakika.guncel.haber #türkiye #balikesir #MesafeniKoru #covid19tr #corona #sağlık #Korona #COVID19 #112 #hayatevesığar #covid_19 #pandemi #COVID19 #tedbir #EvindeKalTürkiyemBu haber 59 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.