Balıkesir Ticaret Platformu

Yükleniyor...
Balıkesir Ticaret Platformu


23 Eylül 2020

Kadın Girişimcilere Kuruluşlardan Destek!

Kadın Girişimcilere Kuruluşlardan Destek!

Facebook kadın girişimcilere yönelik programının ikinci etabını başlatıyor.

2018 senesinde Facebook, TOBB ortaklığıyla başlattığı #SheMeansBusiness programına tekrar start verdi. Facebook'un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, Ekonomist dergisine anlattığı röportajda “Bu programı kadın girişimcilerimizin platformlarımız üzerinden işletmelerini büyütebilmeleri ve müşteri profillerini geliştirebilmeleri hedefiyle hayata geçirdik” diyor.

Sosyal medyanın en çok kullanıcısına sahip Facebook, birçok işletmenin gelişimine katkı sağlıyor. Geliştirdiği projesiyle Türkiye'deki kurumlara, KOBİ'lere ve özellikle kadın girişimcilere yönelik programlar sunuyor. Farklı programlar uygulayan şirket, özellikle pandemi döneminde zor duruma düşen işletmelere destek sunmak için #SheMeansBusiness projesini tekrar gündeme getiriyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ortaklığıyla başlattığı #SheMeansBusiness programının ikinci dönemi başlıyor. COVİD-19 sonrası dönemde kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine destek olmayı ve teşvik etmeyi hedefleyen program kapsamında, 2021 yılının haziran ayına kadar Türkiye genelindeki bin 500 kadın girişimciye ihtiyaç duydukları eğitimin verilmesi planlanıyor.

 Bir başka proje ise Türkiye Vodafone Vakfı desteğiyle Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen “Dijital Benim İşim” projesi oldu. Projeyle yapmak istedikleri 18 yaş üstü kadınlara sınıf içinde ve dijital ortamda “Dijital Okuryazarlık” ve “Dijital Pazarlama” eğitimleri verilmesi. Ayrıca projenin ilk yılında 11 ilde yaklaşık 12 bin kadına eğitim verilmesi hedefleniyor.

 

Bu haber Balıkesir Ticaret Platformuna ait olup www.balikesirticaretplatformu.com domaini kaynak olarak gösterilerek paylaşım yapılabilir.Bu haber 307 kişi tarafından okundu.

DİĞER HABERLER

Copyright © Balıkesir Ticaret Platformu Telif Hakları MND Ajans'a Aittir.